Історія лізингу

Історія лізингу

Лізинг (оренда) особистого майна – особливо обладнання – за останні 40 років швидко зросла у всьому світі і часто вважається відносно новим фінансовим  інструментом для примноження капіталу. Однак, оренда, насправді, є дуже давньою формою комерційних операцій, яка сягає давнього шумерського міста Ур (стародавня Месопотамія).

Глиняні таблички, виявлені в 1984 році, свідчать, що операції з лізингу обладнання відбувалися приблизно в 2010 році до н. е. у стародавньому місті Ур. Священики, які були керівними органами, здавали фермерам сільськогосподарські знаряддя та землю у користування за плату. Отже, проводили перші зареєстровані лізингові операції. Пізніше вавилонський цар Хаммурапі, стародавні єгиптяни, греки та римляни займалися наданням в оренду особистого майна. Відносини щодо фрахту кораблів стародавніми фінікійцями, насправді були чистою формою правовідносин оренди обладнання.

Першими зареєстрованими в США правочинами оренди майна, вважається лізинг коней, збірних (команд) коней, баггі та фургонів у 1700-х роках. Сучасний лізинг обладнання в США бере свій задокументований початок у 1870-х роках у зв’язку з фінансуванням барж, залізничних вагонів та залізничних локомотивів за сертифікатами (трастами) на обладнання.

Протягом 1900-х років залізничне обладнання зазвичай фінансувалося за домовленістю, згідно з якою залізниця укладала контракти з виробником на придбання залізничних вагонів, при цьому закупівельна ціна повинна була бути сплачена за контрактом, що нагадує умовний договір купівлі-продажу. Виникла ще одна форма лізингу залізничних вагонів, при якій орендодавець зберігав право власності на обладнання в кінці терміну оренди.

 

 

У 1920-х роках виробники прагнули зміцнити продажі свого обладнання, таким чином, запустили еволюцію лізингу постачальників. Виробники сприяли продажам своєї продукції за допомогою договорів розстрочки, які потім продавали з дисконтом банкам та фінансовим компаніям.

Протягом минулого століття виникали різні стимули для лізингу, включаючи Другу світову війну, що змусило виробників вибирати методи придбання капіталу, які не передбачали значних інвестицій у виробниче обладнання, яке не могло бути використано в кінці війни. Почали розвиватися різні «офіційні» форми лізингу. Оперативна оренда, яка стосується широкого спектру короткострокових орендних договорів, була розроблена на основі оренди обладнання, що постачається разом з оператором, наприклад, вантажівка з водієм. Довгострокові справжні оренди обладнання вперше відбулися наприкінці 1940-х років із залізничним обладнанням.

 

 

 

У 1954 році американська корпорація Leasing Corp. стала першою компанією, яка заснувала загальний лізинг обладнання за головними напрямками, на яких і сьогодні ведеться такий бізнес. Кілька компаній наслідували їх приклад, в тому числі: Boothe Leasing Corp. (яку придбала Greyhound Corp. в 1962 р. і зараз вона відома, як Greyhound Leasing and Financial Corp.), Chandler Leasing (яку придбала Pepsi-Cola в 1967 р.), General Electric Credit Corp., Commercial Credit Corp. та інші. Ці компанії були попередниками сотні існуючих сьогодні лізингових компаній. З тих пір у галузі спостерігаються зміни в бухгалтерському обліку, податковому законодавстві та структури оренди, що кидають виклик зростанню кількості її членів.

Пакети економічних стимулів, зміни податкового законодавства, зміни в бухгалтерському обліку, зміни в структурах оренди в 1960-х, 70-х і 80-х роках лише змусили галузь розтягуватись, гнутись та рефінансувати себе, продовжуючи збільшувати свій приріст та прибутковість, а також рівень обсягів. Відсоток залучення капіталу в лізинг порівняно з іншими методами фінансування обладнання зростав з кожним роком.

У 60-х роках IBM та Xerox зрозуміли, що значні суми можна заробити за рахунок фінансування їх обладнання. Лізинг комп’ютерів та офісного обладнання, що відбувся тоді, став значним внеском у ріст лізингу, оскільки багато компаній вперше пізнали лізинг обладнання, коли орендували таке обладнання. Крім того, лізинг комп’ютерів незалежними сторонніми лізинговими компаніями став дуже популярним протягом 1960-х років.

 

 

 

Сучасний лізинг автомобілів був офіційно розпочатий в 1918 році компанією Rent-A-Car Inc.

Золлі Франк зробив можливим довгостроковий лізинг автомобілів у 1941 році.

У 1962 році була створена перша лізингова компанія Deutsche Leasing материнською американською корпорацією. У цей час у Західній Європі почали розвивались інші лізингові фірми. Це офіційно ознаменувало початок сучасного лізингу автомобілів у всій Європі та в усьому світі.

Однак, якщо минуле є прологом, то майбутнє лізингу – будемо творити разом!!!

Як Подати Заявку ?

Отримати нове майно, або таке, що вже перебувало у власності (вжитку) в лізинг, ніколи не було простіше.

Просто заповніть нашу онлайн-заявку, щоб розпочати сьогодні і заробляти вже завтра.

Один з наших спеціалістів з відділу консультацій та замовлень зв’яжеться з Вами, щоб запропонувати найкращі умови співпраці.

 

 

схема лізинг

Заповнити онлайн-заявку 

Зв’язатись зараз  

або зателефонуйте

(044) 200 25 64

(032) 235 04 88

Стежте за нами на інших ресурсах: